רשת ערים בריאות בישראל
כניסה לפורום
לחברים ברשת ערים בריאות
שם משתמש:
סיסמה:

 הכנס השנתי ה- 25, ראשון לציון, 31.10.17 

בכנס לקחו חלק מעל 300 משתתפים, בהם ראשי רשויות ועובדי רשויות מקומיות, נציגי משרדי ממשלה, אנשי אקדמיה, ארגונים לא ממשלתיים, אנשי בריאות, חינוך, תרבות, סביבה, רווחה, תקשורת ואחרים.

את הכנס הנחתה, במקצועיות ובחן רב, גב' יפעת מאירוביץ-יפת, חברת מועצת העיר.

ראש עיריית ראשון לציון, מר דב צור, פתח את הכנס בדברי ברכה, תוך הבעת מחויבות לעקרונות ולדרכי הפעולה של עיר בריאה ומקיימת. שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, ברך את משתתפי הכנס והדגיש את מחויבותו לקידום תזונה בריאה כמו גם את כוונתו לחזק את שיתופי הפעולה עם הערים לקידום הבריאות. את מרכז השלטון המקומי ייצג מר משה פדלון, יו"ר ועדת הבריאות וראש עיריית הרצליה, אשר קבע יעד שנתי של הגדלת רשת הערים הבריאות ב- 10 רשויות נוספות.

בהרצאתה המרתקת, המרגשת ורבת ההשראה, הוכיחה גב' סיון יערי, המייסדת והמנכ״לית של עמותת ,Innovation:Africa את כוחה של אישה צעירה לחולל שינוי באיכות חיי תושבים באפריקה. סיון תארה את תהליכי העבודה שלה עם אנשי המקום להפצה והתקנה של טכנולוגיה מתקדמת, תוצרת ישראל, בתחום האנרגיה והמים. לשינוי שיצרה יש השלכות מידיות בתחומי החינוך והבריאות.

חמש הרצאות קצרות נבחרו להציג תהליכי שינוי בישראל בתחומי מניעת אלימות, שיפור איכות חייהם של מתמודדים, סבתות מקדמות בטיחות בגני ילדים בטורעאן, התנהגות בריאה בחוף הים באשדוד והצלחת יישומה של תוכנית לאומית לחיים פעילים ובריאים. כמו כן הוצגה פעילותה של עיריית ראשון לציון לקידום הבריאות ואיכות החיים של התושבים.

נציג העיר מינסטר בגרמניה, עיר תאומה של ראשון לציון,  דר' אקסל איסק, הציג בפנינו את עירו ואת תהליכי השינוי שמוביל בה לקראת יישומה של תפיסת העיר הבריאה.

לסיום הכנס קיימו המשתתפים דיונים סביב שולחנות (מלבניים) בהובלתם של בני נוער הפעילים בתוכנית "מודל האו"ם". 25 תלמידי תיכון למדו לפני הכנס את רזי פעילותן של ערים באירופה, הציגו זאת למשתתפים וניהלו אתם דיון על אפשרויות היישום בישראל. את התובנות שעלו בדיונים הציגו התלמידים מעל הבמה.

 

תוכניות ופעילות הרשת קישורים נוספים